19 czerwca br. o godz. 12.00 w Warszawie miało miejsce Walne Zgromadzenie Członków-Założycieli Izby Euroazjatyckiej KZ-EURO-PL. Prócz powstania samej organizacji, wyłoniono także jej struktury oraz postawiono cele, które mają być systematycznie realizowane.

Spotkanie odbyło się według planu. W pierwszej kolejności głos zabrał inicjator spotkania czyli ambasador Kazachstanu Erik Utembajew. Następnie w Centrum Bankowo-Finansowym Nowy Świat przystąpiono do tworzenia struktur. Wybrano członków Zarządu i członków Komisji Rewizyjnej Izby Euroazjatyckiej, w skład której wszedł także reprezentant Dual Fuel Systems Sp. z o.o.

Czemu służy nasze zaangażowanie w ten projekt?

Kazachstan jest jednym z rynków mocno rozwijających się pod względem technologicznym i ekologicznym. Największe miasta Kazachstanu mają problem ze smogiem, a transport uzależniony jest od oleju napędowego. Dual Fuel Systems oferując swoją innowacyjną technologię Solaris Diesel Dual Fuel jest w stanie realnie wpłynąć na obniżenie emisji spalin, jak i obniżenie kosztów eksploatacji.

Izba Euroazjatycka KZ-EURO-PL ma ułatwić i przyspieszyć przeprowadzanie inwestycji na terenie Kazachstanu. W minionym Zgromadzeniu udział wzięli: Ambasador Kazachstanu i przedstawiciele Ambasady, reprezentanci polskiego rządu, prywatni inwestorzy.

Zgromadzenie Członków-Założycieli Izby Euroazjatyckiej KZ-EURO-PL