Zacznij jeździć ekologicznie

Fuel Fusion to system, który pozwala na napędzanie pojazdu mieszanką oleju napędowego i gazu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Dla większości właścicieli pojazdów najbardziej zauważalną jest oczywiście kwestia ekonomiczna. Na tym jednak nie koniec! Warto zwrócić uwagę również na aspekt ekologiczny.

Fuel Fusion sprawia, że silniki Diesla stają się bardziej przyjazne dla środowiska. Dzięki naszej instalacji zarówno starsze pojazdy, jak i nowsze – zaprojektowane w oparciu o bardziej wymagające normy – mogą emitować dużo mniej zanieczyszczeń.

Pomoc w walce ze smogiem

W czasach, gdy jakość powietrza jest coraz gorsza, naszym społecznym obowiązkiem jest wybieranie rozwiązań korzystnych dla środowiska.
Każdy z nas powinien dokładać swoją cegiełkę w walce o lepsze jutro dla naszej planety. Fuel Fusion to system, który pozwala zredukować nasz negatywny wpływ na środowisko.

Dodając gazu do diesla można sięgnąć po ekologiczne rozwiązania, bez konieczności inwestowania w wymianę wykorzystywanych maszyn.

Badania emisyjności w ITS i Politechnice Poznańskiej

Przeprowadziliśmy badania we współpracy z naukowcami z Politechniki Poznańskiej oraz pracownikami Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie. Dzięki nim udowodniliśmy, że w ciągniku siodłowym, spełniającym najbardziej rygorystyczną normę EURO 6, nasza instalacja pozwala zmniejszyć emisję cząstek stałych jeszcze o 60-70%, a ilość emitowanego dwutlenku węgla o dodatkowe 4,5%. W efekcie dowiedliśmy, że dodając gaz do diesla można sprawić, że pojazd będzie bardziej ekologiczny.

Ekologiczna flota bez wymiany pojazdów

Chyba każdy jest świadom, że transport oraz przemysł odpowiadają za znaczną część emitowanych zanieczyszczeń.

Są to gałęzie obsługiwane głównie przez maszyny z silnikami wysokoprężnymi. Niestety nadal powszechny jest pogląd, że „diesel musi kopcić”.

Wcale nie! Wystarczy dodać do niego gaz. Fuel Fusion pozwala ograniczyć emisję spalin w tych sektorach, BEZ KONIECZNOŚCI wymiany floty.

Ograniczenie emisji spalin

Powiedzieliśmy już sobie, że pojazd wyposażony w system Fuel Fusion staje się bardziej ekologiczny. Teraz zastanówmy się – w jaki sposób? Instalacja sprawia, że do silnika trafia mieszanka dwóch paliw – oleju napędowego oraz gazu. Dodatek LPG do diesla znacznie zmienia proces spalania. W efekcie temperatura w silniku jest nieco wyższa, spalanie staje się pełniejsze, a emisja cząstek stałych i dwutlenku węgla jest – niemal kompletnie – zredukowana.

CZĄSTKI STAŁE

To one w dużej mierze wchodzą w skład smogu, z którym borykają się miasta. Skąd się biorą? Cząstki stałe znajdują się w spalinach. Stanowią zagrożenie zarówno dla środowiska, jak i nas samych. Są bardzo małe, lekkie i unoszą się w powietrzu, a przez to dostają się do naszych organizmów, gdy oddychamy. Odpowiadają za wiele z tzw. chorób cywilizacyjnych np. schorzeń układu oddechowego, alergii i nowotworów.System Fuel Fusion ogranicza emisję cząstek stałych w spalinach pojazdów – w przypadku tych spełniających normę EURO6 – aż o 60-70%. W przypadku starszych pojazdów redukcja może być jeszcze większa.

DWUTLENEK WĘGLA

Dwutlenek węgla to związek chemiczny, który jest jednym z gazów cieplarnianych, odpowiedzialnych za globalne ocieplenie i zmiany klimatyczne. Jednym ze źródeł emisji CO2 są samochody spalinowe. Wydobywający się z ich rur wydechowych dwutlenek węgla powstaje w efekcie spalania węgla zawartego w paliwie.

Dzięki temu, że domieszka gazu w silnikach diesla łączy substancje, doprowadzając do ich kompletniejszego wypalenia, emisja CO2 zauważanie spada. System Fuel Fusion pozwala zmniejszyć jego emisję o nawet 4,5%.

Fuel Fusion sprawi, że Twój pojazd będzie zasilany paliwem alternatywnym

Wiele osób zadaje sobie pytanie – czy LPG jest ekologiczne? Tak! Nie ma w tej kwestii najmniejszych wątpliwości. Co więcej, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 11 grudnia 2017 r., pojazd z silnikiem diesla wyposażony w system podwójnego zasilania może być określany pojazdem zasilanym paliwem alternatywnym.

Chociaż nie wszyscy kierowcy o tym wiedzą, gaz LPG – tak popularny w polskich samochodach – jest nie tylko tanim, ale także ekologicznym paliwem. Właśnie dlatego uznanie przez rząd pojazdów z Fuel Fusion jako zasilanych paliwem alternatywnym nie powinno nikogo dziwić.

Polska nie jest tutaj oczywiście wyjątkiem. Wiele krajów oraz organizacji międzynarodowych w podobny sposób odnosi się do paliw gazowych i instalacji podwójnego zasilania.

Chcesz wiedzieć więcej?

Ekologiczna flota

Ekologiczna flota z Fuel Fusion

Chcąc rozwijać swoją firmę, przedsiębiorcy muszą nieustannie szukać okazji do wprowadzania nowych rozwiązań. Niektóre z nich są bardziej rewolucyjne, inne mniej. Dominującym trendem jest obecnie sięganie po rozwiązania przyjazne dla środowiska – to świetnie! Nowoczesne technologie powinny być tworzone z myślą o naszej planecie. System Fuel Fusion idealnie sprawdza się w tej kwestii. Dzięki niemu Twój diesel stanie się bardziej ekologiczny – znacznie zmniejszy emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Czy dbanie o środowisko musi być trudne? Fuel Fusion to dowód na to, że nie – wdrożenie systemu nie wywraca działania firmy do góry nogami. Po co wymieniać flotę, skoro można zmodernizować obecną? Po co zmuszać operatorów i kierowców do zmiany przyzwyczajeń oraz nauki obsługi nowych maszyn, skoro można zainwestować w bezobsługową instalację gazową?

Fuel Fusion będzie dla Twojej firmy ogromnym krokiem w przyszłość, jednak możesz go zrobić niemal bez wysiłku. Dodaj gaz do diesla i ruszaj w stronę ekologii.

Fuel Fusion a transport towarów do dyskontów?

Przewóz produktów do dyskontów stanowi bardzo ważną część branży transportowej. To dzięki niemu możemy kupić jedzenie, środki czystości, czasopisma oraz wiele innych produktów. Niestety transport tych wszystkich, najpotrzebniejszych dóbr truje środowisko. Te piękne, kolorowe pudełka, które niebawem będą kusić nas na sklepowych półkach, mają „na sumieniu” całą masę zanieczyszczeń trafiających do atmosfery. Czy można jakoś temu zaradzić?

Oczywiście! Wystarczy, że produkty będą dostarczane przez firmy, które korzystają z pojazdów wyposażonych w Fuel Fusion. Dzięki temu transport będzie dużo przyjaźniejszy dla środowiska. Dodatkowo właściciele firm transportowych będą mogli zaoszczędzić, zastępując część spalanego oleju napędowego dużo tańszym gazem. W ten sposób wygrają wszyscy, a zwłaszcza nasza planeta.

Fuel Fusion w transporcie towarów do dyskontów
CTA Fuel Fusion