Fuel Fusion to system podwójnego zasilania do diesla stworzony przez naszą firmę. Pozwala on pojazdom i maszynom z silnikiem wysokoprężnym na pracę na mieszance paliw, w której część oleju napędowego jest zastąpiona gazem (LPG, CNG lub LNG). Pojazd zasilany mieszanką z dodatkiem gazu jest oficjalnie uznawany za napędzany paliwem alternatywnym.

Jakie korzyści niesie Fuel Fusion?

Inwestycja w naszą instalację gazową do Diesla pozwala na:

redukcję kosztów paliwa,

wzrost mocy pojazdu,

zwiększenie zasięgu pojazdu na jednym tankowaniu,

generowanie precyzyjnych raportów dotyczących działania systemu (otrzymasz informację m.in. o wielkości spalania obu paliw).

Fuel Fusion w ciężąrówce

System Fuel Fusion jest bezobsługowy. Sterownik nieustannie bada parametry działania instalacji i pojazdu, dostosowując ilość wtryskiwanego gazu do aktualnej sytuacji pracy silnika. Dzięki temu maksymalizuje oszczędności, nie wystawiając silnika na ryzyko uszkodzenia. System posiada zabezpieczenia takie jak m.in. układ autodiagnostyki układu wtryskiwaczy oraz zabezpieczenia przez zbyt wysoką temperaturą spalin, co czyni go w pełni bezpiecznym dla silnika. Ponadto system zapisuje statystyki w pamięci wewnętrznej sterownika gazowego, co pozwala na generowanie raportów, umożliwiających wyliczenie dokładnych oszczędności.

Jaka jest cena instalacji?

Cena instalacji LPG do diesla jest może wydawać się znaczną, jednak w przypadku wielu pojazdów, koszt instalacji zwraca się już po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów – w niektórych przypadkach zwrot następuje po niecałym roku. Jeśli pojazd dużo pali lub jest intensywnie eksploatowany, inwestycja zwróci się jeszcze szybciej.

Fuel Fusion pozwala zaoszczędzić więcej jeśli pojazd dużo pali lub jest intensywnie eksploatowany

Gdzie sprawdzi się diesel z gazem?

System Fuel Fusion jest uniwersalny i może być zamontowany w każdym pojeździe i maszynie napędzanej silnikiem wysokoprężnym. System sprawdza się w:

  • ciężarówkach,
  • pojazdach komunalnych,
  • maszynach budowlanych oraz innych pojazdach specjalnych,
  • maszynach rolniczych,
  • generatorach prądu i nie tylko.

Montowany był też na barkach, w łodziach motorowych, autobusach komunikacji miejskiej oraz w wielu innych maszynach.

Dowiedz się więcej

Fuel Fusion - jak to działa?
Fuel Fusion - jest ekologiczny
Fuel Fusion pozwala na generowanie szczegółowych raportów
CTA Fuel Fusion