Historia Dual Fuel Systems sp. z o.o. rozpoczęła się w Poznaniu w 2013 roku. Od początku działalność firmy obejmuje dystrybucję instalacji podwójnego zasilania do silników Diesla.

Logo Dual Fuel Systems

Fuel Fusion – owoc wytężonej pracy

Dynamiczny rozwój firmy Dual Fuel Systems sp. z o.o. sprawił, że w 2015 roku ruszyły prace nad autorskim projektem instalacji podwójnego zasilania do Diesla.

W efekcie powstał Fuel Fusion – system stworzony z myślą o wszystkich silnikach wysokoprężnych, pozwalający na częściowe zastąpienie oleju napędowego. Nasza instalacja podwójnego zasilania do diesla znajduje zastosowanie w pojazdach ciężarowych i specjalnych, maszynach rolniczych, generatorach prądotwórczych, lokomotywach oraz autach do 3,5 tony. W roku 2017 system otrzymał homologacje R67, R110 i R10 i trafił do sprzedaży.

W latach 2019-2021 na terenie Niemiec obowiązywało zwolnienie z myta między innymi dla pojazdów wyposażonych w systemy podwójnego spalania oleju napędowego oraz gazu CNG. Był to dla nas bardzo pracowity czas. W tych latach zainstalowaliśmy ponad 2.000 systemów Fuel Fusion CNG w pojazdach ciężarowych. Rozpoczęliśmy również współpracę z serwisami dealerów pojazdów ciężarowych On Road/DBK, ESA Trucks Polska oraz Raben.

Dual Fuel Systems w środowisku branżowym

Działanie firmy wiąże się nie tylko ze skrupulatną pracą i dbałością o poziom zadowolenia klientów, ale także aktywnym udziałem w życiu branży oraz całego środowiska biznesowego. Doskonale to rozumiemy i w związku z tym chętnie bierzemy udział w różnorodnych eventach.

Do najciekawszych należało np. Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze w Warszawie, podczas którego, w obecności wicepremiera, ministra rozwoju Mateusza Morawickiego oraz ministra inwestycji i rozwoju Kazachstanu Żenisa Kasymbeka, podpisane zostało memorandum o współpracy między Dual Fuel System oraz firmą Kaznex.

Braliśmy również udział w wielu targach, m.in. w Pol-Eco-System w 2016, gdzie mieliśmy wspólne stoisko z Gaz-System oraz PGNiG Obrót Detaliczny.

Od 2016 roku jesteśmy członkiem Izby Przemysłowo – Handlowej Polska – Azja.

Źródło: https://polandasia.com/

Współpraca w kraju i za granicą

Nasza Instalacja podwójnego zasilania do Diesla jest dostępna od kilku lat i cieszy się rosnącą popularnością – została zamontowana w ponad 4.000 pojazdów. Mieliśmy okazję zrealizować wiele zleceń oraz nawiązać współpracę z przedsiębiorstwami posiadającymi własne floty pojazdów, warsztatami czy firmami handlującymi elementami instalacji gazowej do Diesla. Funkcjonujemy na polskim oraz międzynarodowym rynku. Instalacje Fuel Fusion napędzają maszyny pracujące na terenie Unii Europejskiej, jak i poza jej granicami.

Instalacja Fuel Fusion w barce

Przykłady naszych najciekawszych realizacji:

  • 2015 – montaż systemu diesel + LPG w lokomotywie w Kazachstanie
  • 2015 – montaż systemu diesel + LPG w kombajnie zbożowym
  • 2016 –montaż systemu diesel + CNG w pojazdach Ford Ranger i Ford Transit (stary system) pilotażowy projekt GAZ-System
  • 2017-2018 – montaż systemu Fuel Fusion z LPG w Autobusach Solaris w Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej
  • 2017 – Montaż systemu Fuel Fusion CNG w pojeździe Scania do przewozu kruszywa, Uniwar
  • 2021-2022 – montaż systemu Fuel Fusion z LNG na barce Kędzierzyn-Koźle

Misja firmy Dual Fuel Systems sp. z o.o.

Naszym głównym celem jest oferowanie klientom oraz kontrahentom nowoczesnych rozwiązań technicznych podwójnego zasilania do Diesla. Zapewniamy rozwiązania korzystne pod względem ekonomicznym, a przy tym przyjazne dla środowiska.

Nie tylko praca się liczy

Zależy nam na tym, by działalność Dual Fuel Systems sp. z o.o. miała pozytywny wpływ na nasze otoczenie – zarówno to bliższe, jak i dalsze. Nasz system DDF sprawia, że maszyny z napędem Diesla są przyjazne dla środowiska. My udzielamy się kulturalnie, wspierając zaprzyjaźniony zespół jazzowy Dixie Company.

Ciężarówka Dual Fuel Systems
Fuel Fusion CTA