Dual Fuel Fusion to nie tylko firma pełna pasjonatów motoryzacji, ale także prawdziwych melomanów. Od kilku lat współpracujemy z zespołem jazzowym Dixie Company, wspierając jego karierę, bywając na koncertach oraz imprezach.

Jednym z najważniejszych wydarzeń, którego gospodarzem jest Dixie Company, jest Poznań Old Jazz Festival. Wydarzenie na stałe wpisało się w poznański kalendarz imprez kulturalnych. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2009 roku. Rolę organizatora nieprzerwanie pełni Wielkopolskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego „Dixie Club”. Od 2015 roku festiwal odbywa się w galerii handlowej Stary Browar w Poznaniu.

Dual Fuel Systems wśród sponsorów

W tym roku odbyła się jubileuszowa XV edycja festiwalu Poznań Old Jazz Festival. Firma Dual Fuel Systems miała zaszczyt być jednym ze sponsorów wydarzenia. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do organizacji festiwalu. Bardzo chętnie w nim uczestniczyliśmy, ciesząc się z obcowania z kulturą i muzyką na żywo oraz entuzjastycznie oklaskując artystów.

Cała gama atrakcji

Tegoroczny Poznań Old Jazz Festival otworzyła Parada Nowoorleańska, która odbyła się na ulicy Półwiejskiej. Uczestnicy parady wyruszyli od pomnika Starego Marycha i udali się w kierunku Starego Browaru.

Następnie wielbiciele sztuki mogli zobaczyć wystawę malarstwa, inspirowaną muzyką jazzową. Za jej przygotowanie odpowiedzialna była Fundacja Nowa.

Na scenie mogliśmy zobaczyć europejskie zespoły jazzowe: Alice in Dixieland (Holandia), The Jungle Jazz Band (Niemcy),  Swing Melody (Czechy) czy Happy Jazz Band z gościnnymi, wokalnymi występami Agnieszki Różańskiej i Sebastiana Stielera (Polska). Nie mogło oczywiście zabraknąć Dixie Company. Poznańscy muzycy wystąpili w towarzystwie znamienitych gości – Miłosza Gawryłkiewicza, Hellen Yurkevich, Yaremy Kaminskija oraz Genia Prokipa.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. W ramach festiwalu zorganizowano Małą Akademię Jazzu i konkurs plastyczny. Dziecięce prace zdobiły później scenę.

Źródlo: https://oldjazzfestival.pl/

2023 rokiem jubileuszów

Tegoroczna edycja była jubileuszowa nie tylko dla festiwalu, ale także dla zespołu Dixie Company, który w tym roku obchodzi 30-lecie swojej aktywności scenicznej. Trzy dekady działalności pozwoliły muzykom zwiedzić niemal cały świat grając na m.in. Sacramento Music Festiwal, International Dixieland Festival Dresden czy Jazz Am See. Do tej pory zespół Dixie Company wydał 6 płyt, na których usłyszeć można takie gwiazdy jazzu jak Diane Davidson czy Donny Brown.

Cudowne dźwięki uświetniły minioną sobotę

Sponsorowanie takich wydarzeń jest dla naszej firmy bardzo istotne. Stanowi szansę, by w bezpośredni sposób przyczynić się do propagowania kultury wyższej w naszym otoczeniu. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy wnieść wkład w organizację wydarzenia, które tak wielu osobom – w tym naszym pracownikom – uświetniło sobotnie popołudnie.

Tegoroczny festiwal okazał się ogromnym sukcesem. Przyciągnął wielu wielbicieli muzyki – zarówno tych, którzy specjalnie wybrali się na festiwal, jak i przypadkowych klientów galerii – i zapewnił wiele zabawy. Już nie możemy doczekać się przyszłorocznej edycji.