Wiosną wszystko budzi się do życia po zimowym odpoczynku. Niestety rolnicy nie mają czasu na długie leżakowanie. Ruszają prosto w wir ciężkiej pracy. Jest to dla nich czas na przygotowania do nadchodzącego sezonu. Nim wyjadą na pole, muszą dokładnie sprawdzić swoje narzędzia i maszyny oraz upewnić się, że mają wystarczającą ilość materiału siewnego i środków ochrony roślin.

Przygotowując się do sezonu, warto pomyśleć również o oszczędnościach. Jest to bowiem ostatni dzwonek, by zredukować koszty oleju napędowego w traktorze, kombajnie czy innych maszynach rolniczych.

1. Z pomocą przychodzi instalacja Fuel Fusion!

System pozwala na częściowe zastąpienie spalanego Diesla gazem. W przypadku maszyn rolniczych, poziom zastąpienia jednego paliwa drugim mieści się w zakresie 30-35%. Już taka ilość pozwoli znacznie ograniczyć wydatki na paliwo. Dzięki temu koszty związane z pracą w polu będą dużo niższe, co zwiększy opłacalność upraw. LPG może być zamontowane w ciągniku rolniczym, kombajnie i nie tylko.

2. Traktor z LPG – redukcja kosztów to nie wszystko!

W szczycie sezonu np. podczas żniw, rolnicy mają tak dużo pracy, że maszyny praktycznie nie gasną. Spalają bardzo duże ilości oleju napędowego. Gdy w zbiorniku kończy się paliwo, trzeba przerwać pracę i je uzupełnić. Jak uniknąć takich przestojów pracy? To proste! Wystarczy rzadziej tankować.

Gazodiesel w maszynach rolniczych

Jak można ograniczyć częstotliwość tankowania, skoro zbiorniki nie są przecież z gumy i nie da się zwiększyć ich pojemności? Z pomocą przyjdzie Fuel Fusion! Podczas montażu instalacji do maszyny dodawany jest dodatkowy zbiornik. Dzięki niemu maszyna może pracować dłużej na jednym tankowaniu.

3. Gdzie zamocujemy dodatkowy zbiornik LPG?

Tam gdzie znajdziemy miejsce. System został tak zaprojektowany, że pasuje do każdej maszyny z silnikiem Diesla. Dzięki temu jest pewna dowolność jeśli chodzi o wymiary, miejsce oraz sposób mocowania zbiornika lub butli z gazem. Przykładowo – traktor może być wyposażony w uchwyt na butlę LPG instalowaną np. na błotniku. Jest to taka sama butla, jakie stosuje się w wózkach widłowych. Można ją bez problemu kupić w każdym punkcie dystrybucji gazu. Innym rozwiązaniem jest dedykowany zbiornik, który możemy zatankować przy dystrybutorze LPG.

Traktor - diesel + gaz
Fuel Fusion w maszynach rolniczych

4. Fuel Fusion zwiększy moc Twojego kombajnu lub ciągnika rolniczego

Maszyny rolnicze pracują w trudnych, często nieprzewidywalnych warunkach. Ich praca jest tak wymagająca, że z czasem każdy – niezależnie od tego jak mocny jest jego traktor lub kombajn – stwierdzi, że przydałoby się więcej mocy. Na tym polu Fuel Fusion również zapewnia wymierne korzyści. Mieszanka oleju napędowego, gazu oraz powietrza spala się w wyższej temperaturze niż mieszanka samego oleju z gazem. Dzięki temu moc maszyny rośnie.

Miewasz problemy z podjechaniem kombajnem pod górkę? Traktor nie chce ciągnąć mocno wyładowanej przyczepy? Twój ciągnik rolniczy miewa problemy podczas bardziej wymagających prac? Fuel Fusion może rozwiązać takie problemy.

5. Na tym korzyści się nie kończą!

Każdy rolnik powinien cenić otaczającą go przyrodę. To dzięki niej rokrocznie rodzą się plony, to ona sprawia, że zwierzęta i ludzie mają co jeść lub gdzie mieszkać, a wiejskie okolice są tak piękne. Chcąc chronić naturę, powinniśmy zmniejszać nasz negatywny wpływ na otoczenie.

Nie jest sekretem, że silniki Diesla bardzo mocno dymią i emitując do atmosfery dużo zanieczyszczeń – głównie dwutlenku węgla oraz tzw. cząstek stałych.

Już sobie powiedzieliśmy, że dzięki Fuel Fusion temperatura w silniku będzie wyższa. Przełoży się to nie tylko na wzrost mocy, ale doprowadzi także do wypalenia zanieczyszczeń. Zdecydowana większość cząstek stałych oraz dwutlenku węgla ulegnie zniszczeniu i nie dostanie się do atmosfery. Wybierając system podwójnego spalania sprawisz, że Twój traktor lub kombajn będzie niskoemisyjny.

W efekcie Twój ciągnik rolniczy, kombajn lub inna maszyna będzie tańsza w eksploatacji, mocniejsza i zyska dłuższy zasięg, a do tego będzie także przyjazna dla środowiska.

Korzyści z Fuel Fusion w maszynach rolniczych

6. W jakich maszynach rolniczych można zamontować Fuel Fusion?

Nasza instalacja może zostać zamontowana w każdej maszynie, która jest napędzana silnikiem Diesla. Mamy na koncie wiele montaży instalacji wewnątrz traktorów, kombajny do zbóż, do buraków i nie tylko. Systemy podwójnego zasilania sprawdzają się w klasycznych gospodarstwach, sadach, przy hodowlach zwierząt oraz wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są maszyny zasilane olejem napędowym.

LPG w ciągniku rolniczym lub innej maszynie z silnikiem Diesla to rozwiązanie dające wiele korzyści. Instalacja jest uniwersalna i z pewnością sprawdzi się w Twojej maszynie, generując dla Ciebie znaczne oszczędności. Dlatego nie zwlekaj – wybierz Fuel Fusion przed nadchodzącym sezonem!

Fuel Fusion do generatorów w gospodarstwach rolnych