Pojazdy przeznaczone do pracy nie mają łatwego życia. Bardzo często są intensywnie eksploatowane i wystawiane na bardzo duże obciążenie. Niezależnie od tego, czy mówimy o ciągnikach rolniczych, ciężarówkach wykorzystywanych w transporcie czy pojazdach specjalnych np. śmieciarkach czy lawetach, są to maszyny, które muszą zarobić na swoje utrzymanie.

Pamiętajmy, że każdy operator stara się wykonywać swoją pracę jak najlepiej. Nic dziwnego, że chce sprawnie i bezpiecznie podjechać pod górkę nawet wtedy, gdy ciągnie naczepę wypełnioną towarem. Niestety w takich sytuacja wyraźnie widać, że w pewnym momencie maszynie zaczyna brakować mocy.

1. A gdyby można było nieco przesunąć tę granicę?

Ciężarówki, zwłaszcza te, które poruszają się w nieco bardziej pofałdowanym terenie, mogłyby bez problemu pokonywać wzniesienia. Co więcej, rozpędzenie się na autostradzie zajmowałoby im dużo mniej czasu. Więcej mocy to również sprawniejsze ruszanie i przemieszczanie się z maksymalnym ładunkiem.

Maszyny rolnicze zmagają się z niesprzyjającymi warunkami każdego dnia swojej pracy.

Bardzo często traktory muszą ciągnąć bardzo ciężkie ładunki, orać twardą glebę czy pracować z różnorodnymi maszynami. Niezależnie od tego, jaką moc ma dany ciągnik, bywają sytuacje gdy jest jej zwyczajnie zbyt mało. Z większą mocą praca mogłaby iść znacznie sprawniej.

Fuel Fusion gwarantuje wzrost mocy maszyny

To samo można powiedzieć o pojazdach specjalnych, odpowiadających za transport odpadów oraz ich przeładunek, maszynach budowlanych oraz innych pojazdach i maszynach napędzanych przez silniki Diesla.

2. Czy można znaleźć rozwiązanie tego problemu?

Oczywiście! Wystarczy zapewnić swojej maszynie więcej mocy. Jak to zrobić? Temu zadaniu z łatwością sprosta Fuel Fusion. Instalacja pozwala zastąpić część spalanego diesla gazem. W efekcie w silniku tworzy się mieszanka oleju napędowego, gazu oraz powietrza, która spala się dużo pełniej, dzięki czemu uwalniane są znacznie większe ilości energii. To właśnie ona sprawia, że znacznie zwiększa się moc silnika.

Więcej mocy w Twoim Dieslu

3. Fuel Fusion a chip tuning

Na pierwszy rzut oka chip tuning może wydawać się bardzo podobnym, wręcz bliźniaczym rozwiązaniem. Firmy, które go przeprowadzają obiecują wzrost mocy oraz oszczędności na paliwie – te same korzyści, które gwarantuje Fuel Fusion. Prawdziwa różnica jest widoczna dopiero, gdy przyjrzymy się szczegółom.

Fuel Fusion jest bowiem rozwiązaniem wbrew pozorom dużo mniej inwazyjnym. Instalacja zwiększa moc pojazdu oraz maksymalizuje oszczędność paliwa bez ingerencji w ustawienia sterownika pojazdu. System dba o bezpieczeństwo silnika, poprzez czujniki, które wykrywają każdą nieprawidłowość w działaniu układu. W takiej sytuacji sterownik gazowy automatycznie ogranicza ilość aplikowanego gazu, a w ostateczności wyłącza cały system.

Na tym korzyści się jednak nie kończą. Instalacja Fuel Fusion sprawia, że proces spalania paliwa jest pełniejszy, dzięki czemu auto emituje mniej cząstek stałych oraz dwutlenku węgla. Pojazd staje się zatem dużo bardziej przyjazny dla środowiska.

Wydaje Ci się, że Twój pojazd ma wystarczająco mocy?

Wielu z naszych klientów tak uważa. Jednak tylko przed montażem Fuel Fusion. Po wyjeździe z naszego warsztatu bardzo szybko zmieniają zdanie. Szybko przyzwyczajają się do nowej mocy pojazdu. Później już nie chcą wracać do tego, co było wcześniej. Gdy skończy się gaz w zbiorniku i jadą bez dodatkowej mocy, w pełni doceniają zalety Fuel Fusion.

Chcesz więcej mocy w swoim pojeździe? A może chciałbyś jednocześnie oszczędzić na paliwie i zależy Ci na środowisku? Skontaktuj się z nami pod numerem 535 200 057 lub napisz na adres info@dualfuel.eu.