Branża transportowa stanowi jeden z fundamentów cywilizacji jaką znamy. To zachwycające, że jesteśmy w stanie kupić taki sam lakier do paznokci, niezależnie od tego, czy znajdujemy się aktualnie w Poznaniu, Warszawie, Londynie czy Meksyku. Kto odpowiada za ten oszałamiający, globalizacyjny sukces? Oczywiście branża transportowa!

Droga produktu z fabryki na sklepową półkę bywa długa i niejednokrotnie ciągnie się przez tysiące kilometrów. Jak to się dzieje, że rzeczony lakier jest dostępny w rozsądnej cenie zarówno w sklepie znajdującym się w Berlinie, jak i w Szanghaju? Stoi za tym ciężka praca wielu osób, które walczą o optymalizację kosztów transportu, jednocześnie starając się wypracować zyski dla swoich firm.

Trudna praca firmy transportowej

Wybierz Fuel Fusion, obniż koszty paliwa i oszczędzaj

Przedsiębiorstwa z branży transportowej pracują w ustalonym rytmie. Każdego dnia zmagają się z trudnymi warunkami na drodze, napiętymi terminami oraz ogromną presją cenową. W jaki sposób mogą generować zyski? Muszą oszczędzać i redukować koszty. Jednym z ich największych wydatków jest oczywiście paliwo.

Koszt paliwa wpływa na wszystko

Nie istnieje żaden fizyczny wyrób, który można wyprodukować i dostarczyć do klienta bez korzystania z usług transportowych. Przewożone są np. nawozy do roślin, podzespoły elektroniki, mąka do pieczenia chleba oraz każdy detal, półprodukt czy komponent. Z tego względu koszty transportu wpływają na dosłownie każdy produkt na rynku i są ostatecznie przenoszone na klienta końcowego. Optymalizacja tych kosztów jest zatem w interesie każdego z nas.

W jaki sposób firma transportowa może obniżyć koszty paliwa?

To bardzo proste. Należy zwrócić uwagę na różnice cenowe między poszczególnymi paliwami. Przykładowo olej napędowy jest w Polsce około dwa razy droższy niż LPG.  Jak firma transportowa może to wykorzystać?

Wystarczy, że postawi na ekonomiczne połączenie dwóch paliw i wybierze instalację Fuel Fusion. Układ pozwala zastąpić spalany diesel dużo tańszym gazem LPG. Poziom zastąpienia waha się średnio pomiędzy 20-30%, generując oszczędności na poziomie 10% kosztów paliwa. Co więcej, gaz wiąże niektóre substancje oraz zwiększa temperaturę w silniku sprawiając, że paliwo pełniej się dopala. W efekcie bardzo mocno spada emisja cząstek stałych oraz dwutlenku węgla.

Czy Fuel Fusion się opłaca?

Przedsiębiorstwo transportowe, które posiada przykładowo flotę dziesięciu ciężarówek, na początku może zainstalować Fuel Fusion tylko w jednej – by przekonać się jakie oszczędności przyniesie. Powiedzmy, że taki pojazd robi rocznie średnio 100 tysięcy kilometrów. Biorąc pod uwagę, że ciężarówka pali około 35-40 litrów na 100 km, rocznie spala około 35-40 tysięcy litrów oleju napędowego. Jeśli w ciężarówce zastosujemy Fuel Fusion, roczne spalanie spadnie do około 25-27 tysięcy litrów paliwa. Nietrudno wyobrazić sobie jak duże oszczędności przyniesie instalacja. Warto się jednak zastanowić – jak będzie wyglądał zwrot inwestycji? Przy takich oszczędnościach instalacja zwróci się w zaledwie kilka miesięcy.

Co więcej, w ciągu kilku kolejnych miesięcy przyniesie oszczędności, które pozwolą na montaż instalacji do kolejnej ciężarówki. Dwa pojazdy będą generowały dwa razy większe oszczędności i pozwolą na montaż Fuel Fusion w kolejnych pojazdach floty.

Z czasem każdy pojazd w firmie może zostać wyposażony w Fuel Fusion, dzięki czemu ogólne koszty związane z paliwem spadną o około 10%. Takie oszczędności pomogą zwiększyć dochody firmy lub agresywniej rywalizować z konkurencją, która również szuka oszczędności na każdym kroku.

Czy może być jeszcze taniej?

Atrakcyjna oferta współpracy z Dual Fuel Systems

Oczywiście, że tak! Praktycznie każda firma transportowa ma własny serwis, w którym dokonuje napraw swoich pojazdów. W takich miejscach pracują fachowcy, którzy przecież doskonale znają się na budowie ciężarówek. Dzięki współpracy z Dual Fuel Systems wyszkolisz swoich mechaników i to im powierzyć montaż, oszczędzając czas i pieniądze. W ten sposób inwestycja zwróci się jeszcze szybciej.

Optymalizacja kosztów to klucz do opłacalnego transportu

Jeśli chcesz wyprzedzić konkurencję i oferować korzystne ceny, musisz szukać rozwiązań, które pozwolą Ci zredukować koszty i podjąć efektywniejszą rywalizację. Fuel Fusion jest okazją, której nie możesz stracić.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami. Zadzwoń pod numer 535 200 057 lub napisz na info@dualfuel.eu.