Targi POL-ECO-SYSTEM 2016

W dniach 11-14 października 2016 roku uczestniczyliśmy w targach POL-ECO-SYSTEM, które odbywały się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu. Stoisko, które współtworzyliśmy z PGNiG Obrót Detaliczny i GAZ SYSTEM, znajdowało się w Miasteczku Ekologicznym, a dokładniej w Strefie Metanu. Promowano tam CNG i LNG jako ekologiczne źródło zasilania pojazdów.

Wizyta wiceministra środowiska Sławomira Mazurka

Uroczystość oficjalnego otwarcia targów POL-ECO-SYSTEM rozpoczął Przemysław Trawa, Prezes Zarządu MTP. W swoim przemówieniu podkreślił międzynarodowość wydarzenia, które w ponad 25% tworzyły zagraniczne firmy, a gośćmi były delegacje z Indii, Austrii, Norwegii oraz Niemiec. Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak, wspominając o Forum Prezydentów Miast, zwracał uwagę, że priorytetem współczesnych miast jest problem poprawy jakości powietrza na tych obszarach. Zgromadzonych gości powitał również Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, Sławomir Mazurek. Zwrócił uwagę na potrzebę współpracy wszystkich jednostek w obszarze ochronie środowiska (państw, regionów, przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych i instytucji odpowiedzialnych za ekologię) oraz istotności gospodarki o obiegu zamkniętym na obszarach wiejskich.

Ważnym wydarzeniem dla nas była wizyta Podsekretarza Stanu Sławomira Mazurka na naszym stoisku. Była to okazja do przedstawienia wiceministrowi na czym polega technologia podwójnego zasilania dual fuel diesel + CNG. Zaprezentowaliśmy zasady działania na samochodzie wystawowemu Iveco Eurocargo, na którym zainstalowano system Solaris Diesel wykorzystujący gaz ziemny. Wiceminister Mazurek z zainteresowaniem obejrzał dzieło polskich inżynierów, które ogranicza emisję szkodliwych substancji nawet w najbardziej zaawansowanych silnikach wysokoprężnych.

Dual-fuel przyszłością ekologicznego transportu

System podwójnego zasilania Solaris Diesel jest rozwiązaniem dla wszystkich, dla których istotne jest dbanie o środowisko naturalne, a w szczególności o jakość powietrza. Rozwijająca się infrastruktura CNG w Polsce jest szansą na zwiększenie udziału pojazdów zasilanych olejem napędowym i gazem ziemnym. System dual fuel jest mniej kosztowną inwestycją od pojazdów zasilanych wyłącznie gazem ziemnym oraz stanowi rozwiązanie dla właścicieli dopiero co zakupionych flot nowych pojazdów. Obie technologie są propozycją dla ekologicznego transportu, który poprawiłby jakość powietrza w Polsce.

Targi POL-ECO-SYSTEM 2016

Międzynarodowe Targi Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych POL-ECO-SYSTEM 2016, które odbyły się kolejny raz na terenie MTP w Poznaniu były skierowane dla wszystkich poszukujących rozwiązań dla zrównoważonego rozwoju, wymiany międzynarodowych doświadczeń oraz partnerów biznesowych w sektorze ochrony środowiska.

Kolejna edycja targów odbędzie się 17-20.10.2017 w Poznaniu.