W dniach 27-30 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się targi POL-ECO-SYSTEM, w których uczestniczyliśmy jako wystawcy. Nasz produkt SOLARIS DIESEL DUAL FUEL był prezentowany w Salonie Czystej Energii oraz w Miasteczku Ekologicznym.

Targi POL-ECO-SYSTEM to odbywające się pod jedną nazwą i nową formułą dawne targi Poleko, Komtechnika, Gmina i Dworzec. Szczególną uwagę podczas targów zwracano na zrównoważony rozwój, czyli działania łączące dbałość o rozwój gospodarki z zachowaniem lub poprawą stanu środowiska naturalnego. Jest to kierunek rozwoju bardzo nam bliski, ponieważ system SOLARIS DIESEL DUAL FUEL oferuje klientom ograniczenie kosztów paliwa oraz redukcję emisji spalin.

W Salonie Czystej Energii prezentowane były m.in. technologie wytwarzania czystej energii oraz technologie energooszczędne. W ten sektor wpisano nasz produkt i dzięki temu, podczas niemal tygodnia targów, mogliśmy zaprezentować system w jego ekologicznym spektrum. Dla wielu odwiedzających zaskoczeniem było, że mając pojazd o silniku diesla może on być jednocześnie ekologicznym pojazdem.

Solaris Diesel Dual Fuel

W Miasteczku Ekologicznym, na zaproszenie PGNiG Obrót Detaliczny wystawialiśmy się w ramach Strefy Metanu, która miała przybliżyć i spopularyzować gaz CNG jako paliwo alternatywne. Największym wyzwaniem wobec tego środka zasilania jest rozbudowa infrastruktury, ponieważ zainteresowanie CNG jest olbrzymie, czego doświadczyliśmy podczas licznych rozmów podczas targów.

SKODA k

pol eco system 03

Targi Pol-Eco-System to były nie tylko spotkania biznesowe i nawiązywanie nowych kontaktów handlowych, ale także świetna zabawa podczas promocji rozwiązań ekologicznych. Podczas kilkudniowego wydarzenia zaprezentowały się samorządy lokalne oraz instytucje ekologiczne, które edukowały nie tylko przybyłych licznie uczniów szkół, ale też zwiedzających stoiska przedstawicieli biznesu. Kolejne targi POL-ECO-SYSTEM już na początku października przyszłego roku.

11655_900x675

(source: www.polecosystem.pl )

11574_900x675

(source: www.polecosystem.pl )

Panorama