W dniach 5-6 marca uczestniczyliśmy w wydarzeniu GasShow 2015. Tysiące zwiedzających, setki rozmów i pytań o nasz innowacyjny produkt Solaris Diesel Dual Fuel. Zdobyliśmy kilku nowych klientów, mnóstwo nowych znajomości i doświadczenie, które zaprocentuje na kolejny rok pracy. 

Jak przebiegały targi? Jak to wszystko wyglądało w kulisach? Zobaczcie poniżej.

Wszystko zaczęło się jeszcze kilka miesięcy przed samym finałem. Nasze przygotowania były ściśle związane z nowym produktem. Na długo przed targami wiedzieliśmy, że Solaris Diesel Dual Fuel zaskoczy wszystkich. Jednak szukaliśmy sposobów, by zaprezentować nasz produkt bez ominięcia jego wszystkich zalet. Trwały więc prace nad ulotkami, katalogami, stoiskiem, gadżetami i makietą z mechaniczną prezentacją systemu.

razem2
Specjalnie na GasShow przygotowane zostały między innymi akcesoria widoczne na zdjęciu i makieta prezentująca system Solaris Diesel Dual Fuel


Na dzień przed targami wyruszyliśmy sprawdzając kilkukrotnie czy wszystko zostało zapakowane. W końcu to dystans trzystu kilometrów. W Warszawie na miejscu targów przydzielono nam miejsce „i5” na zorganizowanie własnego stoiska. Prace nad dopieszczeniem szczegółów technicznych i wizualnych trwały do późnego wieczora. Najlepiej obrazują to zdjęcia poniżej.

razemNasze stoisko w fazie przygotowań


W pierwszym dniu targów niemal od samego początku olbrzymim zainteresowaniem cieszyła się nasza prezentacja systemu Solaris Diesel Dual Fuel. Za pomocą makiety można było przetestować jak w praktyce działa i wygląda nasz nowy produkt podczas użytkowania. Po naciśnięciu pedału gazu słychać było pracę instalacji, a gdy za mocno przydusiliśmy „do dechy” włączał się sygnalizator Asystenta Kierowcy. Na prezentacji były widoczne także inne elementy systemu, których metody działania dumnie wyjaśniali specjaliści.

Momentami nawet do naszej makiety ustawiały się kolejki.

stoisko targowe Solaris DieselNasze stoisko i przentacja systemu Solaris Diesel Dual Fuel podczas GasShow 2015


Goście, którzy nas odwiedzali zainteresowani byli samym produktem jak i szczegółami dotyczącymi jego samej eksploatacji. Odpowiadaliśmy na pytania dotyczące montażu systemu i użycia przy tym poszczególnych składników. Niektórych interesowały oszczędności wynikające z prawidłowego używania Solaris Diesel Dual Fuel, a jeszcze innych pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

Staraliśmy się sprostać wszystkim pytaniom, a gdy trzeba było przekazywaliśmy wizytówkę, aby spotkać się w celu szczegółowej rozmowy już u nas, w Poznaniu. Najtrudniejsze zagadnienia wyjaśniał Pan Henryk Rewers – prezes spółki Dual Fuel – podejmując najważniejszych gości. Odwiedzali nas właściciele innych firm, inżynierowie czy po prostu ludzie zainteresowani branżą. Były także osoby znane ze świata polityki czy mediów.

Rozmowy przy stoisku Solaris DieselRozmowy przy naszym stoisku „i5” na GasShow 2015 trwały od rana do wieczora


Razem z przygotowaniami, powrotem i podsumowaniami targi GasShow 2015 wymagały kilkanaście dni wytężonej pracy. Pomimo, że nogi odmawiały posłuszeństwa, a głos pod sam koniec zmienił się o kilka tonów to zawsze mieliśmy jeszcze siłę na uśmiech. W najtrudniejszych chwilach siły dodawało pozytywne nastawienie naszej ekipy.


Kadra Dual FuelZałoga i stoisko Solaris Diesel Dual Fuel


Do Poznania wracamy spełnieni. Na własne oczy widzieliśmy jak rozwija się rynek gazowy w Polsce i jak dużą rolę w tym wszystkim może odegrać Solaris Diesel Dual Fuel. Zdobyliśmy bagaż nowych kontaktów i mamy słuszne wrażenie, że nastał czas nowych rozwiązań w dziedzinie gazodiesla.

Odliczamy już czas do kolejnego GasShow. Tym razem zapadła już decyzja o przedłużeniu wydarzenia do trzech dni. Świadczy to tylko o dużym zainteresowaniu imprezą, a także o jej rozwoju.

Do zobaczenia w dniach 17-19 marca 2016 roku.


O przebiegu GasShow 2015 informowaliśmy także na naszym profilu FACEBOOK i TWITTER