System FUEL FUSION

System FUEL FUSION to alternatywny, dwu-paliwowy system zasilania dla silników wysokoprężnych wykorzystujący LPG lub CNG. System ogranicza wtryskiwanie oleju napędowego i w jego miejsce podaje precyzyjną dawkę gazu.

Dodatek gazu pozwala na niemalże całkowite spalanie oleju napędowego, co w zwykłym silniku diesla jest praktycznie niemożliwe. Silniki wysokoprężne spalają większość wtryskiwanego oleju napędowego, zawsze pozostaje jednak część, która zamieniona zostaje na spaliny.  W skład tych spalin wchodzą między innymi tlenek węgla,  węglowodory i rakotwórcze cząstki stałe.

Wydajniejsze spalanie oleju napędowego wpływa też korzystnie na moc silnika i jego moment obrotowy, a jednocześnie nie wpływa negatywnie na jego żywotność. Jazda na dwu-paliwowym zasilaniu to rozwiązanie przynoszące korzyści finansowe i ekologiczne, a równocześnie nie zagrażające bezpiecznej i bezawaryjnej eksploatacji pojazdu.

Minimalna proporcja mieszanki Diesel + gaz

0 %
Diesel
0 %
LPG
0 %
Diesel
0 %
CNG

Gaz LPG i CNG w silniku wysokoprężnym jest paliwem dodatkowym.  W przeciwieństwie do instalacji gazowych w silnikach benzynowych nie następuje tutaj całkowita wymiana paliwa na gaz. Gaz dodany do mieszanki paliwa staje się katalizatorem jej spalania i przyczynia się do efektywniejszego wykorzystania oleju napędowego.

Oszczędności od 10% na kosztach paliwa

Wielkość oszczędności jakie może przynieść pojazd wyposażony w system FUEL FUSION zależy od:

  • różnicy cen gazu i oleju napędowego, 
  • dystansu jaki pojazd pokonuje w trakcie miesiąca,
  • pojemności silnika,
  • spalania diesla.

Zasada działania

Zobacz jak działa nasz system

Raporty FUEL FUSION

System FUEL FUSION jest jedynym systemem, który pozwala na uzyskiwanie raportów z funkcjonowania pojazdu oraz samego systemu.  Dane zapisywane są na bieżąco w w pamięci wewnętrznej sterownika FUEL FUSION i możliwe do pobrania przez złącze USB. Z pobranych danych można wygenerować raport zawierający najważniejsze informacje dotyczące pracy instalacji gazowej, jak i samego pojazdu. Są to między innymi:

  • spalanie gazu
  • spalanie oleju napędowego
  • czas pracy na podwójnym zasilaniu

Aby wygenerować raport z funkcjonowania pojazdu z systemem FUEL FUSION należy pobrany plik (log) załadować na stronie do tworzenia raportów.