Jak poradzić sobie w dobie agresywnej konkurencji na rynku transportowym? Jak zachować rentowność firmy przy ciągle rosnących cenach paliw? Wiele firm transportowych znalazło już odpowiedź na te i inne pytania dotykające każdego właściciela pojazdu ciężarowego na co dzień. Czy 15% obniżenie kosztów związanych z zakupem oleju napędowego sprawi, iż firma stanie się bardziej konkurencyjna? Odpowiedź nasuwa się sama: Tak!

Producent innowacyjnego systemu wtrysku gazu znanego pod nazwą handlową SOLARIS DIESEL zapewnia, iż system ten daje możliwości zredukowania kosztów eksploatacji nie tylko firmom transportowym, ale również firmom wykorzystującym pojazdy specjalistyczne, jak na przykład przedsiębiorstwa komunalne. Specyficzny rodzaj pracy jaki wykonuje pospolita ‘śmieciarka’ był dotąd problemem systemów podwójnego zasilania nawet dla światowych potentatów technologii dieselgas. Firma CAR-GAZ pokonała ten problem i pierwszy pojazd specjalistyczny używany do wywozu odpadów komunalnych wyposażony w system SOLARIS DIESEL odnotowuje oszczędności na poziomie 16%. To początek drogi i wielka nadzieja dla wszystkich firm wykorzystujących na co dzień maszyny budowlane czy rolnicze.

Zobacz co napisali o nas w magazynie Autogiełda Wielkopolska
(nr 16/2012):

SOLARIS DIESEL = EKONOMIA + EKOLOGIA + WYDAJNOŚĆ


Ale SOLARIS DIESEL to nie tylko oszczędności. To poczucie, że robimy również coś dla środowiska, jak mówią właściciele firm transportowych. Zmniejszenie ilości szkodliwych spalin jest kolejną zaletą działania systemu. Olej napędowy wypalany jest w ponad 95% przyczyniając się też do wzrostu mocy silnika.

Po polskich i europejskich drogach jeździ już wiele pojazdów ciężarowych wyposażonych w instalacje gazodiesla, przewoźnicy są zadowoleni, a warsztaty nie nadążają z montażem. System SOLARIS DIESEL już dziś przynosi ogromne oszczędności w eksploatacji samochodów ciężarowych, dając równocześnie poczucie dbania o środowisko.