Polskie Ministerstwo ponownie zostało upomniane przez Komisję Europejską w sprawie przekraczania dopuszczalnych norm jakości powietrza na terenie naszego kraju. O całej sprawie poinformowała Gazeta Wyborcza, a głos w sprawie niemal od razu zabrał Minister Środowiska, Maciej Grabowski.

Ministerstwo zapewnia, że w tej sprawie trwają intensywne prace mające na celu poprawę sytuacji. Minister Grabowski wskazał, że dużą rolę może odegrać Krajowy Program Ochrony Powietrza (KPOP). Szczegóły tych działań nie są jeszcze nam znane. Wiemy jedynie, że ma to obrać formę strategicznego dokumentu, pokazującego samorządom, jak skutecznie walczyć z zanieczyszczeniem atmosfery.

Jako firma z misją ekologiczną dążymy do poprawy jakości powietrza w Polsce. W związku z tym warto zapoznać się z ofertą rynku gazodiesla. Raport Politechniki Poznańskiej udowadnia w badaniach, że przy instalacji gazowej w samochodach typu Diesel nie tylko oszczędza się paliwo, ale także mniej zanieczyszcza atmosferę, poprzez obniżoną emisję CO2. Do tej pory nie odnotowano rządowych dofinansowań na tego typu instalacje.

Wykres-emisji-CO2.png

Wyniki badań na Politechnice Poznańskiej

Powyższa analiza Politechniki jednoznacznie wskazuje na jedno z rozwiązań służących polskiemu środowisku. Czy przedsiębiorcy i polski rząd rozważą jednak taką opcję?