Urządzenie to wyposażone w filtr, odgazowywacz i szwajcarski przepływomierz zapewnia pomiar spalonego paliwa z 1% dokładnością. Tak dużą dokładność zapewnia specjalny sposób pomiaru. Mierzone jest tylko paliwo zużyte w danej chwili.

Terminal alfanumeryczny

Uniwersalny pulpit wyposażony w wyświetlacz i klawiaturę. Umożliwia wpisywanie danych (np. miejsca i przeznaczenie postoju, tankowania, zleceniodawcę, ilość towaru, itp.), dając jednocześnie kierowcy/operatorowi możliwość przeglądania informacji dotyczących parametrów pracy pojazdu/maszyny (czas, zużycie paliwa, stan paliwa w zbiorniku, przebytą drogę, itd.).

Urządzenie wykorzystujemy do pomiaru zużycia oleju napędowego w czasie rzeczywistym w pojazdach wyposażonych w instalację umożliwiającą dodanie gaz do diesla.  Dzięki temu możemy zbadać faktyczne spalanie oleju napędowego na 100 km, eliminując z pomiaru czynniki, które mogą wpływać na postrzegane zużycie, np. wycieki paliwa lub czynnik ludzki.

Pomiar przy zasilaniu samym olejem napędowym jest następnie porównywany z pomiarem zużycia przy załączonym systemie Solaris Diesel. Różnica daje nam rzeczywistą oszczędność oleju napędowego.

Procedura umożliwia nam dokładny pomiar zużycia paliwa na krótszych dystansach bez potrzeby tankowania i obliczeń.

Warto skorzystać z nowych możliwości i sprawdzić ile korzyści przynosi Państwu system Solaris Diesel.