Potrzeba oszczędności w transporcie nie dotyczy wyłącznie takich potężnych maszyn jak ciągniki siodłowe czy pojazdy specjalistyczne.

O tej porze roku szukają ich również rolnicy, posiadający ciągniki rolnicze i chcący ograniczyć koszty produkcji rolnej. Istotne jest to w szczególności w przypadku ciągników zaawansowanych technicznie, które generują wysokie koszty wykonania zabiegów agrotechnicznych.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych potencjalnych Klientów, firma CAR-GAZ przeprowadziła testy wykorzystania instalacji SOLARIS DIESEL w ciągnikach rolniczych.

Zastosowanie naszej technologii w tego typu pojazdach jest możliwe do zrealizowania i efekty są równie obiecujące jak w przypadku wcześniej testowanych pojazdów zasilanych ON. Zwiększona moc silnika pozwala na wydajniejszą pracę w polu oraz skraca czas jej trwania.

W chwili obecnej  prowadzimy ograniczoną sprzedaż instalacji do ciągników rolniczych z uwagi na to, iż w Polsce żaden producent nie posiada homologacji, na podstawie której pojazd mógłby być dopuszczony do ruchu drogowego.

Jest to jednak kwestią czasu, kiedy właściciele ciągników rolniczych będą mogli ograniczać koszty paliwa i zwiększyć moc swoich maszyn.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu