SOLARIS DIESEL zmniejsza emisję związków toksycznych w silnikach Diesla!

  • SOLARIS DIESEL to oszczędność paliwa i redukcja CO2!

Firma Car-Gaz przez flagowy system proekologiczny Solaris Diesel, przeznaczony do pojazdów z silnikami wysokoprężnymi przyczynia się do redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Badania wykonane w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie na przykładzie samochodu Peugeot Boxer 3.0 HDI wykazały, że całkowita emisja spalin zmniejszyła się o 20%, a wyniki dotyczące niebezpiecznych substancji przedstawiły następującą poprawę:

Emisja tlenku azotu (NOx) zmniejszyła się o 8,52%

Emisja dwutlenku węgla (CO2) zmniejszyła się o 1,59%

Emisja cząstek stałych (PM) zmniejszyła się aż o 85%.

Badania zostały przeprowadzone wg Regulaminu nr 83 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ.

Dlaczego właśnie dziś należy zwrócić uwagę na redukcję CO2, NOx i cząstek stałych?

Wraz ze wzrostem troski o środowisko naturalne, przedsiębiorstwa coraz liczniej prowadzą szeroko zakrojoną politykę ekologiczną.

Z przyjemnością otrzymujemy zapytania od naszych Klientów o możliwość instalacji systemu Solaris Diesel właśnie z powodów ekologicznych. Najczęstszym z nich jest warunek przedsiębiorstwa, aby jego dostawca pracował w sposób nie narażający środowisko na straty z powodu zanieczyszczeń powietrza. Idealnym rozwiązaniem jest nasz produkt, który redukuje emisję spalin samochodowych. Dodatkowym atutem jest obniżenie kosztów użytkowania pojazdów posiadających silniki wysokoprężne aż do 30% i wydłużenie ich żywotności.

Pojazdy zasilane ON cechują się niepełną efektywnością spalania paliwa – na poziomie 75-85% –, a dzięki zastosowaniu  systemu Solaris Diesel zwiększa się ona do poziomu 98-99%. Tym samym redukowana jest emisja niebezpiecznych substancji do atmosfery. Bez instalacji pojazd spalający 30l na 100km aż 7,5 litra ON emituje do środowiska. Dzięki naszemu produktowi jest to tylko 0,6 litra.

1 samochód z instalacją Solaris Diesel to powietrze czystsze o 0,0001%.

10 000 samochodów z instalacją Solaris Diesel to powietrze czystsze o 1%!

Zapraszamy do współpracy, wspólnie oszczędzajmy paliwo i  chrońmy środowisko!