Firma

/Firma
Firma 2017-05-29T13:31:16+00:00

KIM JESTEŚMY:

DUAL FUEL SYSTEMS Ltd. jest właścicielem i producentem marki FUEL FUSION, systemu Diesel dual fuel. CARGAZ BIS Mariola Rewers jest właścicielem marek SOLARIS DIESEL DUAL FUEL, SOLARIS DIESEL oraz SOLARIS DYNAMIC.

Nasza firma to przede wszystkim ludzie, których pasje i zainteresowania wiążą się ściśle z technologiami autogazu. To ludzie o ogromnym doświadczeniu, których wspólnym celem jest tworzenie wysokiej jakości systemów alternatywnego zasilania silników spalinowych, które pozwalają wszystkim zmotoryzowanym oszczędzać pieniądze i bezproblemowo eksploatować swoje pojazdy.


NASZA MISJA:

Naszą misją jest ciągły rozwój technologiczny naszych produktów i zwiększanie jakości naszych usług. Priorytetem dla naszego zespołu jest zadowolenie każdego użytkownika FUEL FUSION, produktu z którego jesteśmy dumni i który serdecznie Państwu polecamy!

2 x EKO

EKONOMIA – wykorzystanie gazu jako tańszego paliwa w silnikach wysokoprężnych.

EKOLOGIA – wykorzystanie gazu do zmniejszenia emisji szkodliwych spalin w silnikach wysokoprężnych.


HISTORIA NASZEJ FIRMY:

Firma rozpoczęła swoją działalność na rynku instalacji LPG/CNG  pod nazwą Car-Gaz w 1991 roku i jest producentem instalacji gazowych LPG/CNG o nazwie handlowej SOLARIS DYNAMIC oraz SOLARIS DIESEL.

Jakość naszej pracy została doceniona już w 1999 roku, kiedy to jako jedyna firma w Wielkopolsce zdobyliśmy Certyfikat Jakości Unii Wielkopolan.

Na tym nie poprzestaliśmy i przez kolejne cztery lata od 2000 do 2003 firma Car-Gaz była laureatem Grand Prix Wielkopolski. W roku 2009 firma wdrożyła system zarządzania jakością potwierdzony certyfikatem PN-EN ISO 9001:2009. W drugiej połowie 2012 roku firma pozytywnie została poddana procesowi weryfikacji zgodnie z normą ISO 9001:2008.

W 2012 roku otrzymaliśmy Certyfikat Grand Prix Wielkopolski 2012 w XIII edycji Regionalnego Konkursu Jakości pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego za wkład w tworzenie i rozwój alternatywnego źródła zasilania pojazdów.

Kamieniem milowym dla naszego zespołu było wprowadzenie na rynek systemu sekwencyjnego wtrysku gazu dla silników wysokoprężnych o nazwie SOLARIS DIESEL w 2011 roku. Po otrzymaniu homologacji sposobu montażu naszego systemu we wszystkich typach pojazdów nasza firma wkroczyła w erę podwójnego zasilania DIESEL – LPG i szybko stała się liderem w Polsce. Poprzez sieć warsztatów i dystrybutorów zaznaczyliśmy swoją obecność również za granicą.

W pierwszym kwartale 2014 roku firma zaczęła przechodzić restrukturyzację. Obowiązki producenta systemów wtrysku gazu przejęła firma CARGAZ BIS Mariola Rewers. Zbiegło się to w czasie z ukończeniem prac konstrukcyjnych związanych z udoskonaleniem flagowego produktu firmy, czyli systemu gazowego do silników wysokoprężnych, który otrzymał nową nazwę SOLARIS DIESEL DUAL FUEL. Gotowość nowego systemu do wprowadzenia na rynek wiązała się z powołaniem do życia wyłącznego dystrybutora. Rolę tę przejęła specjalnie do tego powołana DUAL FUEL SYSTEMS Sp. z o.o., która od 1-szego stycznia, 2015 roku jest wyłącznym dystrybutorem wszystkich systemów gazowych produkowanych przez CARGAZ BIS. Nad całością rozwoju obu firm i oferowanych technologii czuwa niezmiennie pan Henryk Rewers, założyciel, pomysłodawca i prezes firmy DUAL FUEL SYSTEMS. Po dwóch latach wytężonej pracy, firma DUAL FUEL SYSTEMS Sp. z o.o. opracowała swój nowy system diesel+gaz, zaprojektowany i stworzony całkowicie od nowa. Z początkiem 2017 roku nowy system został dopuszczony do sprzedaży pod nazwą FUEL FUSION.Fuel Fusion